Mikroregion Votice

 Jak funguje Sociální fond ORP Votice?

bře 28, 2017

Financování systému sociálních služeb od roku 2017 na území ORP řeší tzv. Sociální fond Voticka. Jeho podstatou je participace jednotlivých obcí na financování činnosti poskytovatelů sociálních služeb. V rámci administrativy kanceláře Mikroregionu Voticko byla ve spolupráci s úředníky sociálního odboru MěÚ Votice stanovena tzv. minimální síť sociálních služeb, do které byli zařazeni certifikovaní poskytovatelé sociálních služeb, kteří dlouhodobě na území mikroregionu působí.

Dále byly vykalkulovány náklady na tyto činnosti a byla podle daného klíče rozpočítána finanční účast jednotlivých obcí. O poskytnutí příspěvků rozhoduje Zastupitelstvo Města Votice na základě návrhu členů výběrové komise, která je složená z členů Rady Mikroregionu Voticko, lokálního síťaře sociálních služeb ORP a vedoucí sociálního odboru MěÚ Votice.

V letošním roce se od obcí do sociálního fondu vybralo 526 000 Kč, které budou rozděleny na dofinancování činnosti terénních služeb v oblasti sanace rodiny, paliativní péče či práce s osobami závislými. Zároveň budou příspěvky podpořeny nízkoprahové centrum Sibiř, občanská poradna ve Voticích ale i azylové domy v Sedlčanech a ve Vlašimi.

 

Kompletní seznam poskytovatelů sociálních služeb v okrese Benešova i rady na řešení složitých životních situací najdete na internetových stránkách:

www. ssob.info.cz

 


U nás to žijeAktuality

Zástupci obcí Mikroregionu Voticko stvrdili v pátek 5. dubna svými podpisy transformaci dobrovolného svazku obcí ve společenství obcí. V případě Mikroregionu Voticko tak půjde zřejmě o vůbec první v České republice  založené společenství obcí tak, jak tento statut umožňuje novela zákona o obcích, která vešla v platnost 1. ledna letošního roku.

V pátek 1. března v pravé poledne podepsali ve střezimířské hospůdce starosta obce Střezimíř Bc. Miloš Jelínek, Ing. Jiří Ješeta z Českých drah a Ing. Jan Šatava ze společnosti Railway Capital Memorandum o spolupráci při prezentaci železniční dopravy v areálu bývalé železniční stanice Střezimíř. Podpis memoranda deklaruje společnou snahu o záchranu technického dědictví a prezentaci železniční historie v bývalé železniční stanici Střezimíř.

Jak pečovat o hlas, jak se naučit snižovat míru stresu, jak zvládat komunikaci s dětmi a rodiči, jak má vypadat spolupráce učitele a asistenta ve třídě, jak přivést děti k většímu soustředění a efektivnější práci. A ještě leccos dalšího, co pomáhá tomu, aby se děti i učitelky a učitelé ve školách cítili lépe. Celkem šest dvouapůlhodinových dílen připravili organizátoři z Místního akčního programu pro vzdělávání v rámci jednodenního workshopu, který se odehrál na votické škole v pátek 2. února. Byly pololetní prázdniny, děti odpočívaly, učitelky, učitelé, asistenti pedagoga, včetně vedení škol v Miličíně, Jankově, Olbramovicích a Voticích, se vzdělávali.

Bav seAkce v mikroregionu