Mikroregion Votice

Od března jezdí na Voticku nové spoje

dub 26, 2017

Dalších změn doznaly jízdní řády na popud starostů Mikroegionu Voticko od 5. března 2017. Povedlo se nově zavést dopolední spoje sloužící v pondělí a ve středu k dopravě obyvatel regionu (konkrétně z Mezna, Střezimíře, Č. Újezda, Ješetic, Smilkova a Heřmaniček) z Votic, kde navštěvují lékaře, úřady či obchody. Dále byly navýšeny počty autobusů, která zajišťují dopravu z Votic na železniční stanici v Olbramovicích, kterou obyvatelé regionu stále masívněji využívají k nástupu do rychlíků jezdících do Prahy. Dopravní systém na této lince ještě není ideální, chybí zejména spoje od rychlíků do Votic v podvečerních a večerních hodinách a pak také pravidelnost odjezdu časů. Věříme, že i tyto potřeby dopravní obslužnosti Voticka se podaří naplnit, a to nejpozději ve 3. čtvrtletí roku 2018, kdy by i v našem regionu mělo dojít k integraci dopravy. Ta by měla přinést nejen možnost cestovat po Středočeském kraji a do Prahy na jednu jídenku, ale i další navýšení potřebných autobusových spojů k dopravě.

Spoje na lince Votice - Olbramovice, nádraží

Nový spoj Mezno - Votice

Nový spoj Heřmaničky - Votice

x


U nás to žijeAktuality

Zástupci obcí Mikroregionu Voticko stvrdili v pátek 5. dubna svými podpisy transformaci dobrovolného svazku obcí ve společenství obcí. V případě Mikroregionu Voticko tak půjde zřejmě o vůbec první v České republice  založené společenství obcí tak, jak tento statut umožňuje novela zákona o obcích, která vešla v platnost 1. ledna letošního roku.

V pátek 1. března v pravé poledne podepsali ve střezimířské hospůdce starosta obce Střezimíř Bc. Miloš Jelínek, Ing. Jiří Ješeta z Českých drah a Ing. Jan Šatava ze společnosti Railway Capital Memorandum o spolupráci při prezentaci železniční dopravy v areálu bývalé železniční stanice Střezimíř. Podpis memoranda deklaruje společnou snahu o záchranu technického dědictví a prezentaci železniční historie v bývalé železniční stanici Střezimíř.

Jak pečovat o hlas, jak se naučit snižovat míru stresu, jak zvládat komunikaci s dětmi a rodiči, jak má vypadat spolupráce učitele a asistenta ve třídě, jak přivést děti k většímu soustředění a efektivnější práci. A ještě leccos dalšího, co pomáhá tomu, aby se děti i učitelky a učitelé ve školách cítili lépe. Celkem šest dvouapůlhodinových dílen připravili organizátoři z Místního akčního programu pro vzdělávání v rámci jednodenního workshopu, který se odehrál na votické škole v pátek 2. února. Byly pololetní prázdniny, děti odpočívaly, učitelky, učitelé, asistenti pedagoga, včetně vedení škol v Miličíně, Jankově, Olbramovicích a Voticích, se vzdělávali.

Bav seAkce v mikroregionu