Mikroregion Votice

Kancelář mikroregionu pomohla s dotací na automatickou závlahu i stroj do lesa

lis 15, 2023

Trávník na fotbalovém hřišti zůstal po celou sezonu k radosti ratměřických Šelem zelený! Pomohla nová automatická závlaha. Díky novému stroji pro lesní práce je obec Mezno soběstačnější při hospodaření v obecních lesích. 

Díky automatické závlaze je hřiště v Ratměřicích v lepší kondici

 TJ Svoboda Ratměřice postupně vylepšuje materiální podmínky pro výchovu mladých fotbalistů. Zatím poslední důležitou financí do areálu místního hřiště je vybudování automatického zavlažovacího systému. Díky němu je travnatá plocha ve skvělé kondici po celou dobu fotbalové sezóny.
Nové fotbalové hřiště jsme vybudovali v roce 2011. Disponovalo sice již odvodňovacím systémem drenáží, ten však způsoboval vysychání travnaté plochy. Klub řešil tento problém zavlažováním přenosnými i pojízdnými postřikovači. To však bylo vzhledem k častému využití plochy pro tréninky i zápasy nedostatečné,“ vysvětlil ratměřický starosta a zároveň místopředseda fotbalového klubu Viktor Liška.
Na ratměřickém hřišti totiž trénují a hrají své zápasy mužstva minipřípravky, mladší a starší přípravky, mladších i starších žáků, dorostu a mužstvo dospělých. V areálu se konají pravidelné fotbalové přípravné kempy a turnaje pro přípravky. Takové zátěži zvlášť při sušších měsících nebyla hrací plocha schopná odolat a zůstat v potřebné kondici.
Během letní fotbalové přestávky bylo na postranní čáry fotbalového hřiště nainstalováno šestnáct postřikovačů a uvnitř hřiště postřikovačů osm. Podle tlaku vody a volitelného nastavení trysek mají dostřik od třinácti do dvaceti tří metrů a jsou schopny variabilně dle potřeby zajistit rovnoměrnost závlahy. „Nový zavlažovací systém je napojený na stávající vodovodní rozvod přivádějící vodu podél postranních čar hřiště a na dvě akumulační nádrže, které zásobuje podzemní vodní vrt,“ upřesnil Viktor Liška.
Že se automatická závlaha osvědčila, o tom se letos přesvědčili nejen domácí Šelmy, ale také přespolní hráči při zápasech okresních soutěží a turnajích.
„Na pořízení automatického závlahového systému za 567 tisíc korun čerpala TJ Svoboda Ratměřice, která je provozovatelem sportovního areálu, dotaci ve výši 454 tisíc korun z Fondu sportu a volného času Středočeského kraje,“ dodala manažerka Mikroregionu Voticko Jitka Poláčková, která pomáhala s administrací projektu.

 

Obec Mezno má nový stroj pro hospodaření v lesích

 Dotace z Programu rozvoje venkova pomohla mezeňské obci s pořízením lanového navijáku s bezdrátovým dálkovým ovládáním. Stroj s ocelovým lanem je určený pro stahování a přibližování dřeva. 
„Nákup lanového navijáku pro lesní práci byl realizován díky dotaci ve výši 101 tisíc korun. Celkové náklady se vyšplhaly na 245 tisíc korun,“ řekla manažerka Mikroregionu Voticko Jitka Poláčková. Díky novému stroji může Mezno efektivněji hospodařit v obecních lesích.

 


U nás to žijeAktuality

Doma na České Sibiři – to je kouzelné místo nejen pro svatby a teambuildingy, dovolenou v partě, ale i pro setkávání. Ve čtvrtek 27. června se o tom přesvědčili starostové a starostky Mikroregionu Voticko. Seznámili se nejen s  podnikatelským záměrem majitelky statku a firmy Kytky z České Sibiře Veroniky Adamové, ale především debatovali o společných tématech, sdíleli zkušenosti, hodnotili a plánovali.

Zajímáte se o oblast školství? Rádi byste pracovali přímo v našem regionu? Práce je vhodná i pro absolventy, i když zkušenosti ze školství a s administrací dotačních projektů jsou výhodou.

Zástupci obcí Mikroregionu Voticko stvrdili v pátek 5. dubna svými podpisy transformaci dobrovolného svazku obcí ve společenství obcí. V případě Mikroregionu Voticko tak půjde zřejmě o vůbec první v České republice  založené společenství obcí tak, jak tento statut umožňuje novela zákona o obcích, která vešla v platnost 1. ledna letošního roku.

Bav seAkce v mikroregionu