Mikroregion Votice

Představitelé Votic nepovažují investice do silnice I/3 za zbytečné

čen 20, 2019

Silnice první třídy číslo tři. Nebo také mezinárodní silnice E55. Právě to je velice rušná silniční komunikace s dvojím označením, která prochází kolem Votic. Každý, kdo tuhle silnici, přezdívanou i jako silnice smrti, někdy jel, ví, jak extrémně je tato spojnice dopravou zatížena. A tak to bude bezpochyby až do zprovoznění dálnice D3 z Prahy na jih Čech.

Právě dálnice D3 je zanesena v územních plánech obcí, přes jejichž katastr by měla procházet. Dokument přitom koresponduje s takzvanými Základy územního rozvoje Středočeského kraje. Jenže. Než stát dálnici postaví, uplyne ještě hodně času. Možná i více než deset let. A právě to si uvědomuje i votický starosta Jiří Slavík.

Podle něj zatím existuje pouze jediná varianta dálnice, takzvaná stabilizovaná trasa. K ní už zahájil Stavební úřad Benešov stavební řízení, které je ovšem nyní přerušeno. Navíc, dálnice se ve středních Čechách ještě ani neprojektuje. Také proto bude podle votického starosty potřeba zvýšit propustnost silnice I/3.
„Dálnice D3 uleví tranzitní dopravě, ale domnívám se, že místní doprava bude dál využívat silnici číslo tři,“ předpokládá Jiří Slavík a také proto připomíná, že investice, které silnici I/3 bezpochyby čekají, nejsou zbytečné.
Zdroj: https://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/predstavitele-votic-nepovazuji-investice-do-silnice-i-3-za-zbytecne-20190616.html


U nás to žijeAktuality

Středočeský kraj rozděluje v letošním roce celkem 50 mil. Kč na participativní projekty. O jejich pořadí v jednotlivých kategoriích rozhoduje počet hlasů veřejnosti. Hlasovat je možné prostřednictvím stránek https://mujkraj.kr-stredocesky.cz/hlasovani/, kde je i průběžné pořadí projektů. Hlasujte pro podporu projektů obcí a mikroregionu.

Děkujeme za Vaši podporu!

Hlasovat je možné do 15. 6. 2020.

IDSK Středočeského kraje spolu s vedením obcí v ORP Votice připravili nové schéma linek i změnu jenotlivých jízdních řádů autobusů, které budou jezdit na Voticku po zaintegrování s Pražskou integrovanou dopravou. Bohužel současný nouzový stav původní termín spuštění nového systému 16. 5. 2020 odsouvá. Termín realizace tak bude záviset na ukončení nouzového stavu v ČR a navazujících opatřeních spočívajících zejména v omezeném pohybu osob. V tuto chvíli předpokládáme, že po ukončení opatření vlády ČR proběhne během následujících cca dvou týdnů u výše uvedených oblastí kontrola připravenosti projektů. Nový termín integračních projektů pak bude následně stanoven s odstupem čtyř až šesti týdnů po provedeném zhodnocení stavu připravenosti jednotlivých projektů a též ve vazbě na epidemiologický stav v České republice.

Všechny důležité informace o integraci dopravy na Voticku, včetně návrhu nových autobusových linek, najdte na www.pid.cz

Bav seAkce v mikroregionu